LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Noskaidroti Latvijas kausa 2023 ieguvēji

Piektdien, 29. decembrī, Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē norisinājās Latvijas kauss kamaniņu sportā. Sacensībās startēja 81 sportists vecuma kategorijās no pieaugušajiem līdz “Jauniešiem C”.

Nacionālo kamaniņu sporta izlasi pārstāvēja visi tās dalībnieki: Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Kaspars Rinks, Sigita Bērziņa, Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode, Frančeska Bona, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, kā arī sieviešu divvietīgās ekipāžas Anda Upīte/Zane Kaluma, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna un Marta Robežniece/Kitija Bogdanova.

Vīriešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kristers Aparjods, abos braucienos uzrādot labāko finiša laiku. Aparjodam piekāpjoties par 0.362 sekundēm, otrajā vietā juniors Kaspars Rinks. Savukārt bronzas godalga Gintam Bērziņam.

Vīriešu junioru konkurencē uzvara Kasparam Rinkam, bet otrajā vietā Roberts Dreimanis.

Sieviešu konkurencē zelta godalgu izcīnīja Kendija Aparjode, kura pirmajā braucienā uzrādīja labāko finiša laiku, bet otrajā – otro. Sudrabs Elīnai Ievai Vītolai, kura uzvarētājai piekāpās vien par 0.008 sekundēm. Bronza Sigitai Bērziņai, kura abos braucienos uzrādīja trešo labāko finiša laiku.

Sieviešu junioru konkurencē uzvaru izcīnīja Zane Kaluma. Otrajā vietā Katrīna Duganova, bet bronza Zandai Ulbikai.

Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvaru izcīnīja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Sudraba godalga, uzvarētājiem piekāpjoties par 0,562 sekundēm, Eduardam Ševicam-Mikeļševicam/Lūkasam Krastam. Savukārt, trešajā pozīcijā junioru ekipāža Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, kuriem arī zelta godalga kā vienīgajai ekipāžai junioru konkurencē.

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvara jauna sastāva ekipāžai – Andai Upītei/Zanei Kalumai. Otrajā vietā Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, bet trešās – Marta Robežniece/Kitija Bogdanova.

Sieviešu duetu junioru konkurencē uzvara Viktorijai Ziediņai/Selīnai Elizabetei Zvilnai. Savukārt, sudraba godalga Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai.

“Jaunieši A” astoņu zēnu lielā konkurencē zelta godalgu izcīnīja Edvards Marts Markitāns. Otrajā vietā, Markitānam piekāpjoties par 2.066 sekundēm, Roberts Lazdāns. Savukārt, bronzas godalga Robertam Sprukulim.

“Jaunieši A” astoņu meiteņu lielā konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Margita Sirsniņa, apsteidzot otrās vietas ieguvēju Annu Aizupi par 0.462 sekundēm. Bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Amanda Ogorodņikova.

“Jaunieši A” divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvaru kā vienīgais divnieks izcīnīja Jānis Gruzdulis-Borovojs/Ēdens Eduards Čepulis.

“Jaunieši A” meiteņu divvietīgo ekipāžu konkurencē startēja viena ekipāža – Margita Sirsniņa/Madara Pavlova, kas veiksmīgi finišēja abos braucienos un izcīnīja zeltu.

“Jaunieši B” astoņu zēnu lielā konkurencē uzvaru izcīnīja Everts Precinieks. Sudrabs Adrianam Šicam. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Reinholds Žūriņš.

“Jaunietes B” meiteņu konkurencē zelta godalga Katrīnai Parfenkovai. Otrajā vietā Katija Rimicāne. Savukārt, bronzas godalga Līnai Kraslavskai.

“Jaunietes C” meiteņu konkurencē uzvara Līnai Kraslavskai. Sudrabs Līnai Zilverei, bet bronza – Ilzei Ungurei.

“Jaunieši C” zēnu konkurencē zelta godalga Renāram Kūkojam. Sudrabs Ādamam Šicam, bet bronza Ernestam Niedrītim.